www.etkinkimyagerler.com: UCM_PRD_CNT_007816.pdf

Kamuya 45 Kimyager Alınacak

KPSS24 Haziran-03 Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYM aracılığıyla B grubu kadrolar için tercihler alınacaktır.Devlet Personel Başkanlığı konu ile ilgili bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre 10 bin lisans mezunu için kadro açıldı. Bu atamalarda 3′ü KİT’lere olmak üzere toplam 45 kimyager kadrosu açılmıştır. Kadroların hangi kurumlarda ve illerde  olduğu 24-03 Temmuz tarihlerinde ÖSYM tarafından yayınlanacak tercih kılavuzuyla duyurulacaktır.

İlgilenen meslektaşlarımıza duyurulur.

Duyurudaki KİT=Kamu İktisadi Teşekkülü demektir. Kit’e örnek Toprak Mahsülleri Ofisidir. Son zamanlarda çok fazla kimyager almıştır. TH  ise teknik hizmetler kadrosunun kısaltmasıdır. Kimyagerler kamuda Teknik Hizmetler kadrosunda yer almaktadır.

Devlet Personel Başkanlığının Duyurusu

2013 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (18.846) kadro ve pozisyona 24 Haziran-3Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır. 

2013 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER

-Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için tıklayınız
-Kurum Tipi-Adet için
 tıklayınız
-Kurum-Adet için
 tıklayınız
-Unvan-Sınıf-Adet için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş!

  7 Responses to Kamuya 45 Kimyager Alınacak

  1. merhaba
   Ben kimyagerim ve kpss de alım yapılan 45 adet kmyagerliklere başvurmak istiyorum fakat kimya lisansının yanında biyokimya lisansını da yapma şartları istiyorlar ben ise analitik kimya da yüksek yaptım bu durumda başvuramazmıyım bana tercih dönemi içerisinde cevap atarsanız yardımcı olmuş olursunuz ..Teşekkürler şimdiden…

   • O şartlar Kimya yanında biyokimya lisansı istemek şeklinde değil. Biyokimya ve kimya mezunları başvurabilir şeklindedir. İlgili kadrolara başvuru yapabilirsiniz.

  2. ARKADAŞLAR PEKİ 2013 DEKİ KPSS DEN ALACAĞIMIZ PUANLA BAŞVURRU YAPABİLECEK MİYİZ ? 24 HAZİRAN – 3 TEMMUZ DEDİĞİ İÇİN MERAK ETMİŞ BULUNMAKTAYIM..

   • 2013 sınavı 6-7 temmuzda. 3 Temmuzda tercihi dolan bir atamaya başvurmanız zaten imkansız. Ayrıca 2013 sınavı A grubu sınav. Yani bu sınavla kimyagerlik ve düz memurluk atamaları için başvuru yapamazsınız. Bu yıl yapılacak olan sınavdan alınacak puanla polislik, vergi müfettişliği, uzman yardımcılıkları gibi sınırlı sayıda alıma başvurabilirsiniz. Ayrıca öğretmenlik alan sınavına da girerseniz; öğretmenlik için başvuru yapabilirsiniz.

  3. iyi günler kimya mezunları öğretmenlik yapabiliyormu alan sınavına girerek kimya doktora öğrencisiyimde?

  4. Müslüm Çevik

   İyi günler. KPSS 2014/1 atamalarında tercih yapmak istiyorum ama ben sadece kimya mezunuyum ve biyokimya derslerini lisans programında almıştım. Biyokimya mezunu derken ne anlamalıyım. Normal kimya mezunları tercih yapamıyor mu? Acil cevap verirseniz sevinirim.

   • Biyokimya ve kimya mezunları aynı kadroları tercih edebilir demektir. KPSS atamalarında kimyagerlik kadrolarını kimya ve biyokimya bölüm mezunları bölüm farkı olmaksızın tercih edebilmektedir.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  *

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Kimyagerin El Kitabı

  Aktüel Kimya Sitemiz

  Laboratuar ve Sağlık Gazetesi

  Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.